ביטוח דירה

ביטוח דירה: צעד אחרי צעד עם סוכן הביטוח 

 

ראשית, קבלו החלטה חיובית אודות ביטוח מקיף לדירה שבה אתם מתגוררים.


שנית, בדקו אם הדירה אינה מבוטחת באופן חלקי או מלא. למשל, דירות שרובצת עליהם משכנתא מבוטחות באופן חלקי על ידי הבנק, שבו נלקחה המשכנתא כאשר את הפרמיה אתם משלמים. בדירות שכורות ייתכנו מקרים שבעל הבית דאג לביטוח, אבל עובדה זו אינה פוטרת אתכם מן הצורך לבטח את הדירה. כמוכן, בדקו ואם קיים ביטוח חלקי השלימו אותו, על אחת כמה וכמה אם לא קיים ביטוח כלל.
 
שלישית, פנו לאיש מקצוע מיומן - סוכן ביטוח אשר יסייע לבנות עמכם את ביטוח הדירה המתאים לכם. אנחנו חיים בשוק פתוח. אתם רשאים להשוות ולבחור בין מספר לא קטן של חברות ביטוח וסוכני ביטוח.
 
רביעית, קראו את האותיות הקטנות. אל תהססו לבקש מסוכן הביטוח שהות לקריאה מלאה, יסודית ואיטית של הפוליסה ונספחיה. בקשו לראות היכן כתוב מהו הכיסוי המדוייק, מהן ההחרגות שלא מכוסות וההחרגות שמכוסות בתוספת פרמיה. בקשו לוודא מה תקבלו ומתי בעת קרות אירוע - וכמה כסף בדיוק. חוזה ביטוח הוא חוזה לכל דבר ואחרי כן לא תוכלו - לא ידענו על מה אנחנו חותמים. 
 

ביטוח דירה: מה מבטחים?

 

ביטוח המבנה - מפני אירועים כגון פיצוץ בלוני גז, צנרת, קצר חשמלי, שריפה, נזקי טבע, נזק בזדון, הצפה ללא-תקנה, התמוטטות קירות וגג ואפילו רעידת אדמה. בבתים חדשים יש לזכור שהקבלן אחראי לחלק מהנזקים שעלולים להתרחש ולפגוע במבנה בשבע עד עשר השנים הראשונות. אלא שאם אתם חוששים שהכיסוי אינו מספק - אל תהססו והתייעצו עם סוכן הביטוח שלכם. 

ביטוח התכולה - הוא כנגד פריצה, גניבות, שריפה, נזקי טבע, הצפה קשה, רעידת אדמה וכדומה.

לכן, חברות הביטוח נוהגות לבטח דירות בביטוח כל הסיכונים שבו כלול כבר הכל, למעט ההחרגות שנקבעו מראש או במהלך הביטוח הספציפי. 

ביטוח צד ג' - חשוב מאוד. אם הפרגולה שמותקנת במרפסת ביתכם עפה למטה ופוגעת בשכן; אם עציץ נופל מחלון ביתכם ופוגע בעובר-אורח; אם דייר עובר במדרגות ומחליק ליד דלת הבית בשל ריצפה רטובה - כל אלה עלולים לתבוע אתכם על נזקי גוף שקרו להם. שלא לדבר על שכנים בצמוד לכם שיש אצלם נזילה שמקורה בדירתכם, או שאש שפרצה אצלכם בבית כילתה גם את דירתם. על מנת להבטיח שלא תידרשו לשאת בנזקים שאירעו לאחרים בסכומים אסטרונומיים - חשוב לעשות ביטוח צד ג' , ביטוח חבות, שהוא חלק מביטוח דירה ועלותו שולית. 

הערכת תכולת הבית על ידי שמאי - לא פחות חשוב הוא ללוות את מלאכת קביעת סכום הביטוח בהערכת שמאי. כך יובטח לכם שבעת קרות אירוע לא תגלו כי אתם מצויים בתת-ביטוח וכי בעצם רכשתם כיסויים זולים מאלה שאתם זקוקים להם. שמאי יעריך את הרכוש, הציוד והמלאי וייתן לו ערך כספי ראוי ואמיתי למקרה שבו תתרחש קטסטרופה.

שמאי יעריך תכשיטים, יהלומים, תמונות, שטיחים ושאר חפצים אישיים שאתם תבקשו עבורם כיסוי מלא למקרה שתצטרכו לקנות חדשים. 

כיסוי רחב - כיסוי מצומצם - ביטוח דירות בישראל מתייחס לשלושה סוגי כיסויים: כיסוי בסיסי מצומצם; כיסוי רחב ללא נזקי מים; וכיסוי רחב כולל נזקי מים. ניתן, כמובן, להרחיב את הכיסויים וזו שאלה של מחיר. הפרמיה לביטוח הדירה - מחושבת על ידי הכפלת התעריף בסכומי הביטוח. התעריף לביטוח המבנה זול בערך ב- % 90 מהתעריף לביטוח התכולה. לכן, משתדלים מבוטחים לכלול במבנה הכל - נברשות, ארונות מטבח וכו". זכרו: מהתעריף עבור הכיסוי הרחב ניתן לקבל הנחה של כ- % 20 אם המבוטח מוותר על כיסוי נזקי מים. התעריף לכיסוי מצומצם (ללא נזקי מים, גניבה, שוד, פריצה, צד ג') זול בכ- % 50 מהתעריף לכיסוי הרחב. הפרמיה אינה אחידה. ברור שדירות בקומת קרקע או בקומת גג שמועדות לפריצות, בעיקר בערים שבהם הפריצות הן מעשה יום-יום - הפרמיה תהיה גבוהה יותר. עלות ביטוח דירה נע בין מאות שקלים לשנה למאות שקלים בחודש והתעריף נקבע על פי שווי הדירה, היקף ושווי התכולה המבוטחים ומרכיבים נוספים. אבל אם בכל זאת התעריף יקר לכם ניתן להגדיל את גובה ההשתתפות העצמית.

 

מה עושים במקרה תביעה:

קודם כל יוצרים איתנו קשר לקבל הנחיות כיצד לפעול ואלו מסמכים חובה לספק לחברת הביטוח.

אנחנו נלווה אתכם בכל שלב ונייעץ לכם בכל הנדרש, על מנת למצות את תהליך התביעה לקבל את המגיע לכם

לפי תנאי הפוליסה. מצ"ב קישור לסרטון קצר המסביר מה קורה בכל שלבי התביעה ואלו מסמכים נדרשים: לסרטון

 

 

"האמור בפרסום/מודעה אינו מהווה ייעוץ כלשהו ו/או המלצה כלשהי והסוכן/הסוכנות/האתר אינם נושאים באחריות כלשהי לתוכן המודעה/הפרסום. כל המסתמך על המודעה או הפרסום עושה זאת על אחריותו האישית
בלבד ומתבקש להתקשר במישרין עם הגוף ששמו נקוב במודעה/פרסום לקבלת מידע מפורט ועדכני".

שלח לקבלת הצעה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

אני מעוניין לקבל הצעה לביטוח

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

צור קשר

 

טל: 03-7288010  |  נייד: 054-7772254

דואל: eldan@meidan-ins.co.il

רח׳ יגיע כפיים 21 פ״ת, ת.ד. 4010,מיקוד 49516 

תחומי הביטוח במשרדנו:

      א.מידן

 

המשרד נותן שרותי ניהול הסדרים למפעלים עד 250 איש וכן לעסקים קטנים ולקוחות פרטיים. מתמחה במתן שירות למשרדי עורכי דין על כל ההיבטים השונים.

  

אלדן מידן – סוכן ביטוח פנסיוני מורשה משנת 1988 בעל תואר בכלכלה ובמנהל עסקים. בעל רישיון מורשה בכל ענפי הביטוח לרבות: פנסיוני , אש ותאונות וביטוח ימי ואווירי. אלדן מנהל משנת 2000 את סוכנות א.מידן, הקיימת מתחילת שנות ה 70 ואשר נוסדה ע"י מר מידן איתן זכרונו לברכה.

חיים: פרט, בריאות , סיעוד , ביטוח לעצמאים ביטוח מנהלים  ביטוח בעלי שליטה , פנסיה , קופות השתלמות וקופות גמל.

אלמנטרי: עסקים, דירה, רכב, תאונות אישיות, ביטוחי חבויות ואחריות מקצועית.

ימי ואווירי: ביטוח מטענים בפוליסות פתוחות וכן בפוליסות חד פעמיות, ביטוח ספינות, סירות ואופנועי ים.

סוכן ביטוח פנסיוני

אלמנטרי ימי ואוירי

טל: 03-7288010